Sport

Asnjë fitore në vitin 2023, Crystal Palace shkarkon Patrick Vieira – Abc News

schedule10:04 – 17 Mars, 2023

Crystal Palace ka shkarkuar trajnerin Patrick Vieira dy ditë pas ndeshjes kundër Arsenalit.

Në 13 ndeshjet e fundit, skuadra londineze kishte grumbulluar vetëm 8 pikë.

Asnjë fitore në vitin 2023 në të gjitha kompeticionet, të 12-tët në Premier League dhe vetëm tre pikë larg zonës së rënies nga kategoria.

Klubi e ka bërë këtë gjë të ditur me një postim në rrjetet sociale, duke konfirmuar se ish-mesfushori legjendar francez nuk është më në stolin e “shqiponjave”./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button