Sport

Atletico Madrid merr vendimin për Simeonen – Abc News

schedule16:52 – 17 Mars, 2023

Diego Pablo Simeone ka qenë në kohët e fundit një nga protagonistët e mëdhenj të Atletico Madrid sot, dhe vazhdimisht po përflitet për një largim të mundshëm të trajnerit argjentinas nga Wanda Metropolitano, diçka që mesa duket nuk do të ndodhë gjatë gjithë kësaj vere.

Ka qenë El Chiringuito de Jugones që ka konfirmuar se Simeone nuk do të largohet nga Atletico Madrid, duke arritur kështu të përmbushë sezonin e tij të dymbëdhjetë në krye të klubit.

Pavarësisht kritikave për të dytin vit radhazi pa tituj, tifozët e kanë qenë gjithmonë në krah të trajnerit argjentinas, i cili me këtë mbështetje të pakushtëzuar nga tifozët duket mjaft i fortë për të vazhduar të udhëheqë Atletico Madrid të paktën gjatë gjithë 2023/2024. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button