Sport

Burimi i besuar zbulon se kur Erling Haaland ka më shumë gjasa të largohet nga Man City – Abc News

Gazetari i njohur i merkatos Ben Jacobs i ka thënë TEAMtalk se kur situata e Erling Haaland në Manchester City ka të ngjarë të ndryshojë, duke konfirmuar gjithashtu se sulmuesi ka një klauzolë lirimi prej 200 milionë eurosh në kontratën e tij.

Deri më tani ai ka realizuar 39 gola në vetëm 36 paraqitje.

Norvegjezi është bërë golashënuesi më i mirë i City në një sezon të vetëm, duke mposhtur rekordin 94-vjeçar të Tommy Johnson.

Sulmuesi, i cili është vetëm 22 vjeç, po shijon një sezon të pabesueshëm. Megjithatë, kohët e fundit ka pasur zëra se ai mund të largohet nga Etihad.

Real Madrid dhe PSG kanë qenë të dy ekipet që kërkojnë Haaland, dhe ka pasur pretendime se secili klub mund të përputhet me klauzolën e tij të lirimit prej 200 milion euro këtë verë.

Erling Haaland aktualisht “i paprekshëm” te Man City

Jacobs ka thënë për TEAMtalk se tifozët e City nuk duhet të shqetësohen për largimin e lojtarit këtë verë, pasi ai aktualisht shihet si “i paprekshëm”.

“Unë nuk mendoj se Erling Haaland do t’i bashkohet këtë verë Realit”, tha Jacobs. Haaland sapo ka ardhur te Manchester City dhe po shënon gola dhe po thyen rekorde për argëtim, Manchester City e sheh atë në të ardhmen afatshkurtër si të paprekshëm”.

Ndërsa duket se Haaland do të mbetet lojtar i City sezonin e ardhshëm, kjo mund të ndryshojë në 2024 nëse ai u thotë shefave të klubit se dëshiron të bashkohet me një skuadër tjetër të madhe si Reali ose PSG.

“Sapo të arrijmë në vitin 2024, situata mund të ndryshojë pak sepse City nuk varet vërtet nga lojtarët, nëse ata e dinë se janë të pakënaqur dhe duan të largohen”, shtoi Jacobs. Ne e pamë këtë me Joao Cancelo kur ai u huazua te Bayern Munich”, tha gazetari. /G.D abcnews.al/

Burimi: TEAMtalk
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button