Sport

Familjes Glazer po i vjen, personi më i pasur i Britanisë favorit për blerjen e Man United – Abc News

schedule18:43 – 17 Mars, 2023

Manchester United po i afrohet më shumë largimit të familjes Glazer pasi kandidati kryesor Sir Jim Ratcliffe i ka treguar projektin klubit.

Duke qenë pronar i Man Utd që nga viti 2005, më në fund duket se Glazers mund të largohen përgjithmonë nga Old Trafford. Në nëntor doli se ata e kishin nxjerrë klubin në shitje. Ratcliffe, i cili është një tifoz i Man Utd dhe personi më i pasur i Britanisë, u emërua menjëherë si një blerës potencial.

Dhe më 27 janar, raportet në Itali pretendonin se biznesmeni miliarder ishte në bisedime “të avancuara” me Glazers për blerjen e Djajve të Kuq.

Daily Mail zbulon se si Ratcliffe ka zhvilluar diskutime me zyrtarë të lartë të klubit, duke përfshirë shefin ekzekutiv Richard Arnold.

Manchester United takeover: Sir Jim Ratcliffe officially enters bidding to buy Premier League club | Football News | Sky Sports

Ratcliffe është përpjekur t’i “tërheqë” ata duke shpalosur planet e tij ambicioze për Man Utd.

Ratcliffe është fotografuar duke buzëqeshur jashtë Old Trafford. Që atëherë ai është shfaqur rreth bazës stërvitore të klubit në Carrington, raporton Daily Mail.

Sir Jim Ratcliffe tashmë mbështet Man Utd

70-vjeçari shihet si pronari ideal i ardhshëm për Man Utd duke pasur parasysh faktin se ai tashmë e mbështet klubin. Kjo do të thotë se ai duhet të jetë një pronar i dhembshur, dikush që është i gatshëm të bëjë gjithçka që duhet për të ndihmuar Man Utd të bëhet një forcë e madhe në futbollin evropian. /G.D abcnews.al/

Burimi: TEAMtalk
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button