Sport

Inter “peshkon” Benfikën, përplasje “titanësh” Manchester City-Bayern Munich – Abc News

schedule12:17 – 17 Mars, 2023

Në orën 12:00, në Nyon të Zvicrës, u hodh shorti i Champions League për të mësuar përballjet e çerekfinaleve të këtij kompeticioni të mrekullueshëm për klube.

Çerekfinalet do të luhen më 11-12 prill dhe 18-19 prill, ndërsa gjysmëfinalet e planifikuara për 9-10 maj dhe 16-17 maj. Finalja do të luhet në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll të shtunën më 10 qershor të vitit 2023.

Më pas, është hedhur edhe shorteu për gjysmëfinalistët. Fituesi mes Milanit dhe Napolit do të ndeshet mes fituesit të Inter-Benfika.

Fituesi i çerekfinales Real Madrid-Chelsea do të ndeshet me fituesin e Manchester City-Bayern Munich.

Ndeshjet çerekfinaliste:

Real Madrid-Chelsea

Inter-Benfica

Manchester City-Bayern Munich

Milan-Napoli
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button