Sport

Ky është klubi favorit për të fituar Champions League – Abc News

schedule19:51 – 17 Mars, 2023

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Mes çifteve të formuara bie qartë në sy përballja mes Manchester City dhe Bayern, por edhe çiftet Real Madrid-Chelsea. Por nuk ngelet pas as sfida Milan-Napoli.

Analistët e BETCITY analizuan edhe një herë shanset e skuadrave për të fituar Champions League dhe emëruan pretendentin kryesor për trofeun pas shortit.

Sipas ekspertëve, fituesi i Champions League do të jetë Manchester City. Shanset e lojtarëve të Josep Guardiolës janë shumë të larta dhe vlerësohen në kuotën e 3.30.

Pretendentët e tjerë më realistë për të fituar Champions League janë Bayern dhe Napoli. Shanset e futbollistëve Julian Nagelsmann dhe Luciano Spalletti vlerësohen në të njëjtin kuotë 4.50, pasojnë Real Madrid (8.00) dhe Chelsea (13.00).

Shanset për trofeun e Milanit vlerësohen me kuotën më të madhe 20.00.

Ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohen më 11 dhe 12 prill. Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 18 dhe 19 prill. /G.D abcnews.al/

Burimi: Sport 24
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button