Shqiperia

3 stadiume të reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë, Rama jep njoftimin e rëndësishëm – Abc News

schedule08:06 – 18 Mars, 2023

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të shtune me një njoftim të bukur.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka bërë të ditur se është mbyllur faza e parë e garës garës ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë, Korçë, ku nga 86 aplikimet e 41 studiove.

Sipas Ramës, kanë dalë nëntë finalistët që do të konkurojnë në tre garat e fillim-majit në qytetet respektive.

“MIRËMËNGJES

dhe me kënaqësinë e përmbylljes me sukses të fazës së parë të garës ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë, Korçë, ku nga 86 aplikimet e 41 studiove (studiot kanë aplikuar sipas dëshirës për 1, 2 apo 3 finale), mes të cilave një pjesë e konsiderueshme me prestigj të lartë në skenën bashkëkohore të arkitekturës, kanë dalë nëntë finalistët që do të konkurojnë në tre garat e fillim-majit në qytetet respektive, ju uroj një fundjavë të mbarë”, ka shkruar kryeministri./abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button