Kosova

Haradinaj nga Zvicra: Çdo rrugëtim i yni dhe secila kauzë kombëtare, rrënjët i ka tek mërgimtarët tanë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas qëndrimit në Gjermani, ka udhëtuar për në Zvicër ku është pritur nga bashkatdhetarët atje.

Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se nga afër sot ka parë suksesin që kanë shënuar shqiptarët që jetojnë dhe veprojnë në Zvicër.

Ai gjithashtu tha se çdo rrugëtim dhe secila kauzë kombëtare, siç u shpreh ai, lidhet me burrat dhe gratë që ishin në mërgim.

“Ëndrra dhe brenga e secilit mërgimtar është atdheu, është e ardhmja e shtetit dhe kombit tonë. Secili rrugëtim i vendit, secila kauzë kombëtare dhe nismë shtetërore lidhet me burrat dhe gratë që ishin në mërgim”.

“Më vjen mirë që sot po shoh shumë të rinj, të cilët kanë arritur majat e suksesit, si në ekonomi, gastronomi, mjekësi, shkencë e në të gjitha fushat. Sonte, më bëtë krenar mua, kombin dhe gjithë Kosovën. Faleminderit për mikpritje”, shkroi tutje Haradinaj.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button