Sport

Kroos i përgjigjet pyetjes miliona dollarëshe, zgjedh mes Bayern dhe Realit – Abc News

schedule22:48 – 18 Mars, 2023

Toni Kroos rrëfen si kurrë më parë dhe zgjedh mes dy klubeve legjendare.

Toni Kroos iu bashkua Real Madridit në verën e vitit 2014. Shtatë vjet më parë, një futbollist shumë i ri gjerman mbërriti në kryeqytetin e Spanjës, i cili premtoi se do t’i sjellë suksese të mëdha Realit

Pa dyshim, nënshkrimi i tij ishte shumë i lirë. Ka kushtuar vetëm 25 milionë euro. Mund të thuhet pa problem se ishte një dhuratë nga Pep Guardiola, i cili në atë kohë drejtonte Bayern Munich.

Mesfushori ka qenë gjithmonë një person që flet shumë qartë. Ditët e fundit e ka bërë sërish në një bisedë promovuese me markën e birrës Mahou. Në një event të tillë, ai vlerësoi Los Blancos dhe tha një frazë që tifozët e Real Madridit do ta donin shumë: “Kam luajtur për një ekip të madh si Bayern, por Reali është unik”. /G.D abcnews.al/

Burimi: Planeta
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button