Sport

Sheiku Jassim gati të paguajë shumën që kërkon familja Glazers – Abc News

schedule17:04 – 18 Mars, 2023

Man United tani është gati të presë një ofertë të dytë nga ofertuesit e mundshëm pretendon Sky Sports.

Përfaqësuesit e Sheikh Jassim Bin Hamad Al Thani mbajtën një takim pozitiv me klubin të enjten.

Sheiku i Katarit tani është i gatshëm të paguajë shumë për të arritur një marrëveshje dhe oferta e tij e dytë pritet të jetë më afër vlerës së Glazers prej 6 miliardë paund.

Oferta e radhës e sheikut të Katarit pritet të dorëzohet javën e ardhshme përpara afatit përfundimtar. Sir Jim Ratcliffe gjithashtu pritet të bëjë një ofertë tjetër pas një takimi me zyrtarët e United të premten. /G.D abcnews.al/

Burimi: Sky Sports

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button