Kosova

Grubi e Ahmeti bisedojnë në 02:00 të natës për marrëveshjen Kosovë – Serbi

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ka shpërndarë një fotografi, ku shihet se rreth orës 02:00 të natës ishte duke biseduar në telefon me kryetarin e BDI-se, Ali Ahmetin në lidhje me marrëveshjen që u arrit sonte në mes Kosovës e Serbisë.

“Që të dy kemi bindjen dhe ndjenjën se kjo marrëveshje është historike dhe e drejtë jo vetëm për Kosovën dhe Serbinë, por edhe për gjithë rajonin”, shkroi Grubi, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, ai tha se Ahmeti i qëndroi pranë Kosovës gjatë gjithë jetës.

 

The post Grubi e Ahmeti bisedojnë në 02:00 të natës për marrëveshjen Kosovë – Serbi appeared first on Klan Kosova.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button