Show-Biz

Blogeri që ka shpenzuar mbi 30 mijë euro për tatuazhe dhe modifikime në trup, prenë edhe gishtin tregues për t’u dukur si alien

Një baba i quajtur ‘njeriu më i modifikuar në botë’ falë pamjes së tij unike ka zbuluar transformimin e tij më të fundit – prerja e gishtit tregues për t’i ngjasuar një djalli alien.

Marcelo ‘B-Boy’ De Souza Ribeiro është i njohur për tatuazhet e tij të çuditshme dhe modifikimet invazive të trupit, duke përfshirë dhëmbët metalikë, implantet e lëkurës dhe një gjuhë të ndarë, shkruan DailyMail.

Me kalimin e viteve, ai ka shpenzuar rreth 29,000 funte (33,000 euro) për transformimin e tij për t’i ngjasuar një ‘djall alien’ dhe beson se 98 për qind e trupit të tij është ndryshuar.

Më parë, ai zbuloi procedurën e tij të fundit – ndarjen e dorës përgjysmë – për të cilën ai pretendon se është “e para në botë”.

Tani, në një përpjekje për të vazhduar transformimin e tij, ai së fundmi i është nënshtruar një modifikimi tjetër për të përmirësuar dorën e tij unike: duke hequr një nga gishtat tregues.

“Po bëj një modifikim të ri që nuk ekziston ende në botë”, shpjegoi Marcelo, një artist nga Sao Paulo, Brazil.

“Unë tashmë po hulumtoja modifikimet e trupit në botë dhe nga ajo që pashë, askush nuk ka bërë ende një të tillë”.

“Pasi bëra dorën time kohët e fundit, m’u duk interesante të bëja tjetrën në një format tjetër, që pres të ngjasojë me një dorë të huaj”.

“[E mora] frymëzimin pasi pashë një imazh të dorës dhe doja ta përfundoja timen në mënyrë perfekte në mënyrë që të dukej natyrale, sikur të kisha lindur me të në këtë format”.

Marcelo, i cili ka 1500 tatuazhe, pretendon se procedura është analizuar me kujdes për dy javë para operacionit, me gishtin tregues të prerë me kujdes në kyçin e dorës.

Meqenëse procesi ishte i shpejtë dhe i qetë, ai e tejkaloi dhimbjen pas gjashtë ditëve – por thotë se pesë ditët e para ishin shumë të dhimbshme.

Tani, ai është pothuajse i shëruar dhe ka filluar të mësohet me ‘kthetra’ e tij të reja.

Ai tha: “Unë jam mësuar me të dhe mund të lëviz dorën time normalisht”.

“Po arrij të bëj gjithçka si zakonisht, si të shkruaj, të bëj tatuazhe dhe të luaj në violinë”.

“Njerëzit e kanë parë tashmë dorën time dhe menduan se ishte interesante, por kanë thënë se nuk kanë guxim ta bëjnë këtë”.

“Jam i kënaqur me atë që kam bërë dhe familja ime nuk do të më ndalojë sepse e dinë që unë punoj për trupin dhe pamjen time”.

Marcelo, i cili ka dy fëmijë: Aleff Ryan, 10 vjeç dhe Hilary Beatriz, 20 vjeçe, si dhe një nip katër vjeç, thotë se procedura nuk i kushtoi atij asnjë qindarkë.

Më parë ai ka treguar reagimet që merr nga publiku i gjerë për pamjen e tij kontroverse, e cila është kryesisht pozitive.

Marcelo shtoi: “Unë gjithmonë tërheq vëmendjen kudo që shkoj dhe njerëzit janë gjithmonë kuriozë të dinë nëse ato (modifikimet) janë reale”.

“Më bëjnë fotografi dhe video. Njerëzit janë të kënaqur dhe të befasuar kur shohin kaq shumë tatuazhe”.

Njerëzit shpesh pyesin nëse tatuazhet e kapakut të syrit të Marcelos ishin më të dhimbshmet, por ai e ka pranuar se veshët me bojë jeshile dhe të zezë ishin më të këqijat.

“Në kohën kur e bëra, nuk më dhimbte për shkak të anestezisë, por sapo anestezia mbaroi, digjte për disa ditë”, tha ai. /Telegrafi/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button