Show-Biz

Kjo javë është fillimi i Vitit të Ri Astrologjik! Si do të ndikojë kjo në çdo shenjë të horoskopit? – Privé

Sigurisht, dita e Vitit të Ri teknikisht ka ardhur dhe ka shkuar tashmë, apo jo? Nëse jeni duke menduar astrologjikisht, nuk është saktësisht rasti. Në astrologji, sezoni i Dashit fillon atë që njihet si “viti i ri astrologjik” për shkak të vendit të Dashit si shenjë e parë e zodiakut. Fillimi i sezonit të Dashit fillon në të njëjtën ditë me Ekuinoksin Pranveror (i njohur ndryshe si Ekuinoksi i Pranverës) dhe përputhet me fillimin e sezonit të pranverës.

Me këtë në mendje, si do të ndikojë fillimi i ri në secilën nga shenjat e zodiakut?

Dashi

Gëzuar ditëlindjen, Dashi! 2023 po përgatitet të jetë një vit emocionues për ju dhe sezoni juaj është mënyra e përsosur për të festuar. Ky sezon mund të duket paksa si një plagë e hapur po shfaqet dhe emocionet tuaja mund të ndihen më të papërpunuara se zakonisht – por mos u shqetësoni, e gjitha është në shërbim të një shërimi dhe rritjeje shumë të nevojshme. Një nga freskimet kryesore që do të dëshironi të jeni në vëzhgim është prania e jo vetëm një, por dy Hënave të Reja në shenjën tuaj! Hënat e reja shpesh shënojnë një fillim të ri që është i përsosur për t’u manifestuar – dhe në rastin tuaj, kjo mund të zbatohet drejtpërdrejt për vizionet që keni për veten tuaj dhe mënyrën se si shfaqeni në botë. Megjithatë, hëna e dytë e re është në fakt një eklips diellor me një energji më të fortë dhe mund të shërbejë më shumë për t’ju treguar se ku duhet të filloni në këtë udhëtim.

Demi

Fraza “vit i ri, i ri ti” mund të ndihet mjaft i rëndë në mendjen tuaj gjatë këtij sezoni, Demi, dhe për një arsye të mirë. Sezoni i Dashit po aktivizon Shtëpinë tuaj të 12-të të Spiritualitetit, Nënndërgjegjes dhe Ëndrrave, gjë që nënkupton se do të ndiheni introspektivë gjatë kësaj kohe. E rëndësishme është të mos e merrni veten shumë seriozisht dhe të përpiqeni të mbani një mendje të hapur për gjërat që shfaqen gjatë kësaj periudhe. Disa emocione të ndrydhura mund të shfaqen, ndaj mbani mend se përballja me këto gjëra kokë më kokë është mënyra e vetme për të ecur përpara. Nëse dëshironi që gjërat të ecin pa probleme në jetën tuaj, mbajtja e fantazmave të mbyllura në dollap është një mënyrë e sigurt për të parandaluar që kjo të ndodhë.

Binjakët

Një fillim i ri në departamentin e miqve mund të jetë vetëm nxitja që ju nevojitet, Binjakët. Le të jemi të sinqertë – vitet e fundit kanë qenë mjaft të vështira në lidhje me takimin dhe ruajtjen e lidhjeve shoqërore. Sidoqoftë, ky sezon i Dashit po ndriçon Shtëpinë tuaj të 11-të të Miqve dhe Rrjetit, gjë që mund t’ju hapë disa dyer për t’u rilidhur me miqtë e vjetër ose për të takuar të rinj. Përqafimi i drejtpërdrejtë dhe besimit që mbart Dashi do të jetë bastja juaj më e mirë. Mbështetja dhe lidhja me të tjerët gjithmonë nxjerr në pah anën tuaj më të mirë, dhe me Diellin, Mërkurin dhe Jupiterin të përfshirë, mund të ndiheni më të frymëzuar se kurrë për ta provuar atë.

Gaforrja

Nëse keni shpresuar të ndryshoni lojën në punë, kam një lajm të mirë për ju, Gaforre. Sezoni i Dashit po zhvillohet në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës dhe Imazhit Publik, gjë që mund të shërbejë si shtysë që ju nevojitet për të qenë më përpara në ndjekjet tuaja të punës. Ndërsa mund ta gjeni veten të ulur mënjanë, ju jeni një punëtor i përkushtuar dhe besnik kur besoni në diçka. Sidoqoftë, është shumë e lehtë të ngecësh në lidhje me atë që duam të bëjmë me jetën tonë ose madje të lejojmë të tjerët të ecin mbi ne. Dashi është i guximshëm dhe i guximshëm dhe shërben si rritja e besimit që ju nevojitet për të folur dhe për të marrë kontrollin. A e meritoni një rritje page? Dëshironi të jeni pjesë e një projekti të ri? Keni disa ide të reja se si t’i bëni gjërat? Ju keni një zë dhe është koha ta përdorni.

Luani

Është koha për të dalë nga zona juaj e rehatisë, Leo. E di që reputacioni juaj për vetëbesim ju paraprin, por ne të dy e dimë se kjo rrjedh nga qëndrueshmëria ndaj asaj që dini dhe mos devijimi prej saj. Ndërsa nuk ka asnjë të keqe në këtë, ajo gjithashtu mund t’ju kufizojë dhe ju pengojë nga mundësitë premtuese. Dashi po shfaqet në Shtëpinë tuaj të 9-të të Filozofisë, Arsimit të Lartë dhe Udhëtimit, gjë që mund t’ju frymëzojë të zgjeroni horizontet tuaja. Nëse kjo përfshin kthimin në shkollë, udhëtimin në një vend të ri, ose thjesht të qenit mendjehapur ndaj perspektivave të tjera, lejoni vetes të përjetoni diçka të re.

Virgjëresha

Gjithmonë një me planin afatgjatë, sezoni i Dashit është këtu për t’ju shtyrë drejt disa lëvizjeve aktuale, Virgjëresha. Ju mund të përdorni një listë të pastër financiarisht, dhe ndërsa ka shumë faktorë se si të fitoni dhe mbani para, ky sezon po fokusohet në perspektivat afatgjata dhe lidhjet financiare që ju lidhin me të tjerët. Ndërsa mund të jetë nervoz përpjekja për të zgjidhur këto lloje të gjërave të ndjeshme me njerëzit e tjerë, duke e kanalizuar guximin e Dashit për të lëvizur me besim në drejtimin që e dini se ju duhet, do t’ju përfitojë në më shumë se një mënyrë. Nëse i keni penguar kontratat, bashkëpunimet e ardhshme të rëndësishme ose çështjet që përfshijnë ju dhe partnerin tuaj financiarisht, ky sezon do të jetë koha e përkryer për t’i trajtuar ato dhe për të bërë lëvizje. Viti juaj i ri do të jetë më i mirë për ju që t’i zbuloni këto gjëra tani.

Peshorja

Me vitin e ri astrologjik që po zhvillohet në shenjën e motrës suaj, Dashi, nuk është tronditëse që ju do të përqafoni plotësisht përvojën e fillimit të ri, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja të ngushta. Me vendosjet e Dashit që kalojnë tranzit në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, mund të ndjeni dëshirën për të ripërqendruar dhe riformuluar mënyrën se si angazhoheni me njerëzit që doni. Me çdo hënë të re që ndodh në të njëjtën shtëpi, mund të tregojë një marrëdhënie të re ose një fillim të ri të një të tanishme. Nëse jeni ndjerë pak i shkëputur, ky kapitull i ri është gati për ta korrigjuar atë.

Akrepi

 

Pikërisht në përputhje me konceptet e “vitit të ri”, ky sezon po shfaqet më së shumti në Shtëpinë tuaj të 6-të të Zakoneve dhe Rutinave – perfekt për një rivendosje! Gjetja e mënyrave të reja për të rinovuar oraret tuaja dhe për të përfituar sa më shumë nga këto orë më të gjata të ditës do të jetë një fokus i shkëlqyeshëm për ju dhe përfundimisht do të përfitojë energjinë dhe produktivitetin tuaj kur të jeni gati për të ndërmarrë aktivitete të reja. Ndërsa ndryshimi nuk është gjithmonë më i lehtë, sezoni ju jep një shtysë të guximshme për ta marrë atë. Përqafimi i energjisë së shenjës së zjarrit për t’ju motivuar në rutina që do të jenë më të mira për ju në planin afatgjatë, është mënyra më e mirë për të përfituar!

Shigjetari

Shenja juaj e zjarrit, Dashi, po fillon këtë kapitull të ri dhe ju jeni më se gati për të bërë disa ndryshime. Me shfaqjen e vitit të ri në shtëpinë tuaj të 5-të të romancës dhe krijimtarisë, ka një entuziazëm të ri për të përballuar botën në mënyra të reja dhe emocionuese. Qoftë duke e vënë veten atje në mënyra që nuk e keni bërë më parë ose duke filluar disa projekte të reja krijuese në të cilat keni qenë ulur për një kohë, ky guxim i Dashit ju jep lejen e plotë për ta bërë atë. Nëse jeni ndier i bllokuar dhe i izoluar kohët e fundit, është koha të dilni jashtë zonës suaj të rehatisë dhe të bëni atë që bëni më mirë—të filloni diçka të re.

Bricjapi

Po, viti i ri tipik ndodh gjatë shenjës suaj, por le ta pranojmë, Bricjap – me kaq shumë gjëra që ndodhin, mund të duket si një fillim i ngadaltë. Me shenjën kardinal të Dashit që fillon një vit të ri astrologjik, Shtëpia juaj e 4-të e Shtëpisë dhe Rrënjëve do të tërheqin vëmendjen tuaj. Ju duhet të rregulloni shtëpinë tuaj përpara se të fokusoheni në çështje të tjera, dhe kjo mund të marrë më shumë se një kuptim. Keni nevojë të reflektoni mbi mënyrat se si ju ka rritur fëmijëria? Keni nevojë të kujdeseni për disa mirëmbajtje shumë të nevojshme rreth shtëpisë? Jeta juaj në shtëpi është hapësira në të cilën duhet të ndiheni të ngulitur, ndaj mos kini frikë të merrni guximin që ofron Dashi në qasjen tuaj – edhe nëse është një territor i ri për ju.

Ujori

Komuniteti juaj ka më shumë për të ofruar nga sa mund ta kuptoni, Ujori – por ju do ta zbuloni. Me fillimin e vitit të ri astrologjik në Shtëpinë tuaj të tretë të Komunitetit dhe Komunikimit, ju mund të bëheni më të vetëdijshëm për mënyrat e reja për t’u përfshirë në zonën tuaj lokale në mënyra që zgjerojnë mendjen tuaj dhe rrethet tuaja shoqërore. Energjia e Dashit mund të jetë pak dërrmuese për disa, por përpiquni ta kanalizoni atë zell në një dashuri për diskutim dhe hapni mendjen tuaj dhe mund të habiteni se sa shumë mund të rriteni në hapësirën që jeni mbjellë.

Peshqit

Tani që sezoni juaj ka përfunduar, është koha për të marrë qëllimet dhe mësimet që keni filluar të mësoni për veten tuaj dhe t’i drejtoni ato drejt mjeteve më të prekshme. Me këtë sezon të ri që po zhvillohet në shtëpinë tuaj të dytë të buxheteve, zotërimeve materiale dhe vlerave, është një kohë e mirë për t’i kushtuar më shumë vëmendje mënyrës se si i shpenzoni paratë tuaja dhe si punoni për të krijuar buxhete më të mira për veten tuaj. Kjo dozë e freskët energjie në vlerat tuaja mund të rezultojë në disa rritje të të ardhurave, kështu që është një ide e mirë të planifikoni se si t’i menaxhoni ato para shtesë në vend që t’i shpenzoni të gjitha menjëherë.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button