Kosova

Kurti takohet me ambasadorët në Qeveri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është duke zhvilluar takim me ambasadorët në Kosovë në ndërtesën e Qeverisë.

Takimi vjen pas zhvillimeve në dialogun Kosovë-Serbi në Ohër, ku Kosova dhe Serbia të shtunën në mbrëmje (18 mars), janë pajtuar mbi aneksin e zbatimit të Planit evropian, i cili do të jetë i obliguar për të dyja palët në momentin e publikimit të tij.

 

 

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button