Show-Biz

Shenjat e Zodiakut që kanë më shumë gjasa të qëndrojnë beqare – Privé

Nëse jeni beqar, ka të ngjarë të ndiheni në një nga dy mënyrat: ose jeni të kënaqur me statusin tuaj të marrëdhënies, ose ndjeni nevojën për të qenë me dikë. A e dini se astrologjia mund të ndikojë në mënyrën se si ndiheni për dashurinë dhe marrëdhëniet?

Disa shenja beqare preferojnë të qëndrojnë kështu sepse e duan lirinë e tyre, ndërsa shenjat e tjera të zodiakut ndihen më të kompletuara kur janë në një lidhje.

Pra, cili jeni ju, sipas astrologjisë?

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepi është shenja më e vetme e zodiakut nga të gjithë. Akrepëve u pëlqen të jenë me dikë në të cilin mund të shohin disa nga vetja, por nëse nuk është kështu, ata preferojnë të jenë vetëm.

Akrepit i pëlqen të zhytet në mendjen e tyre – veçanërisht kur i pëlqen dikush. Atyre u pëlqen të përpiqen të kuptojnë tjetrin të rëndësishëm. Akrepi do të dëshirojë të kuptojë se çfarë kanë për të ofruar në marrëdhënien e tyre për të qenë partneri më i mirë. Por nëse Akrepi mendon se privatësia e tyre është pushtuar ose se ka ndonjë falsifikim në marrëdhënie, ata nuk e kanë problem të jenë një partner i shkëlqyer për veten e tyre.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëreshave u pëlqen të jenë beqarë sepse e shijojnë kohën e tyre vetëm! Ata gjithashtu duan të punojnë dhe mund të konsiderohen të apasionuar pas punës, sepse janë kaq të përgjegjshëm dhe të organizuar.

Edhe pse Virgjëreshat shijojnë një mbledhje shoqërore aty-këtu, në fund të ditës, ata duan “kohën e tyre për mua”. Virgjëreshave ndonjëherë nuk ndihen rehat të jenë në tubime shoqërore ku nuk i njohin të gjithë. Ju thjesht mund të imagjinoni se sa e vështirë është për ta të gjejnë një partner kur nuk duan vërtet të takohen ose të jenë ata që do të nisin shoqërimin.

Virgjëreshat janë disi të vetmuar në botën e zodiakut, sepse kur nuk bëhet fjalë për të gjetur partnerë të mundshëm, ata kanë standarde super të larta. Ata preferojnë të qëndrojnë beqarë sesa të zhgënjehen.

Gaforrja (21 qershor-22 korrik)

Gaforret pëlqejnë të jenë beqarë aq sa u pëlqen një partneritet. Gaforret shihen si nënë, kështu që u pëlqen të organizojnë ngjarje sociale dhe t’u ofrojnë ushqim të tjerëve. Por ndonjëherë ata tërhiqen në guaskën e tyre dhe pëlqejnë të qëndrojnë vetëm në shtëpi sa herë që munden. Kjo është një shenjë që pëlqen një ditë relaksuese në divan dhe tingëllon shumë më e shijshme për ta sesa një natë në qytet.

Ata janë gjithashtu shumë të ndjeshëm, ndaj edhe pse mund të jenë të mirë kur janë në një lidhje, lëndohen lehtë. Gaforret kanë nevojë që ju të kuptoni ndjenjat e tyre dhe kanë nevojë për dikë që mund të jetë gjithmonë pranë tyre. Shpesh i bën ata më të kujdesshëm se me kë janë. Kjo mund ta bëjë Gaforren të preferojë të jetë beqar dhe të mos përfshihet plotësisht me një partner në mënyrë që të mos lëndohet.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Peshqit pëlqejnë të jenë në marrëdhënie, por për shkak të vetëmbrojtjes, shumë prej tyre janë më të lumtur kur janë beqarë. Peshqit janë qenie shumë emocionale, si dhe shenja krijuese dhe imagjinative.

Peshqit preferojnë të qëndrojnë në shtëpi ndonjëherë sesa të shkojnë në një festë. Ata as nuk e kanë problem të vrapojnë në dyqan nëse kjo do të thotë të mos vishesh bukur. Por të qenit dembel nuk do të thotë se nuk i kanë ditët e tyre glam. Meqenëse Peshqit janë trupat e shtëpisë, ata mund të kalojnë mirë ndërkohë që janë vetëm, por janë gjithashtu romantikë të pashpresë dhe kërkojnë vëmendje ndonjëherë. Pasi të kenë marrë mjaft nga ajo, ata mund të kalojnë pak kohë pa të dhe janë mjaft të lumtur vetëm.

Shigjetari (26 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari priret të jetë një lloj ujku i vetmuar. Ata e dinë nëse e pëlqejnë dikë kur e takojnë, ndaj në kuptimin e një lidhjeje mund të jenë të përkushtuar, por edhe shumë aventureske. Nëse ata janë me ju dhe ju duan, ata ndoshta do të shpresojnë që ju të vini në aventurën e tyre. Nëse nuk do ta bënit, do të varej vërtet nga ndjenjat e tyre për ju, për shkak të shpirtit të tyre të pavarur. Shigjetari është një shenjë e zodiakut që nëse do të donin të kalonin në një gjendje të re dhe ju nuk do ta bënit, ata me siguri do ta bënin gjithsesi.

Dashi (20 Mars – 21 Prill)

Dashi mund të bëhet i vetmuar për periudha të gjata kohore, edhe pse kjo nuk zgjat shumë, veçanërisht kur ata janë një nga shenjat më tërheqëse të zodiakut.

Edhe pse Dashi priren të dashurohen shpejt, ata bien nga dashuria edhe më shpejt. Për këtë arsye, ata janë më mirë vetëm. Ata ndërrohen aq shumë dhe kanë një përpjekje të madhe për atë që duan të bëjnë derisa të jenë gati të qetësohen për një kohë të gjatë. Mundësia më e mirë e tyre është të përqendrohen tek vetja derisa të takojnë personin e duhur. Dashi është më i lumtur kur është beqar… derisa ta gjejë atë.

Binjakët (21 maj-20 qershor)

Fakti që Binjakët janë një nga shenjat më sociale ndonjëherë, pa pikë, do t’ju bënte të kuptoni se nëse janë vetëm, janë goxha të vetmuar. Pra, imagjinoni që ata janë beqarë. Në fund të ditës, ata ende mund të gjejnë një lloj gëzimi kur janë të rrethuar nga mijëra miq, por imagjinoni se sa vëmendje mund t’u kushtojë një partner, që një mik nuk mund t’i kushtojë.

Binjakët mund të ndihen të vetmuar mjaft lehtë, kështu që të jesh në një lidhje do të thotë që të kesh dikë në telefon. Epo, edhe të jesh i martuar do të thotë që ke dikë me të cilin të flasësh gjithë ditën nëse do. Duke qenë se Binjakët janë një bashkëbisedues i gjithanshëm, ata mund të flasin fjalë për fjalë për çdo gjë; temat jane te pafundme. Kjo shenjë mund të jetë beqare, por mund të mos jetë zgjedhja e tyre më e lumtur. Nëse ata kanë shumë miq ose takohen shpesh, ata mund të përballojnë të qenit vetëm dhe të ndihen mirë.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanit i pëlqen të jetë me dikë. Pse? Ata kanë nevojë për vëmendje dhe komplimente. Pra, a do ta marrin ata këtë duke i dhënë vetes komplimente në një pasqyrë? Jo, ata do të duan atë energji të jashtme për t’i ndihmuar të shkëlqejnë si dielli. Luanët dëshirojnë këtë lloj vërtetimi për të qenë në qendër të vëmendjes.

Në përgjithësi, Luani priret të ketë një rreth të madh miqsh dhe një partneri, veçanërisht nëse është dikush që ka zgjedhur të jetë me ta jo vetëm nga pamja, por edhe nga personaliteti i tyre. Nuk u pëlqen të jenë beqarë sepse kur janë në një lidhje mund të kenë plot komplimente.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshoret i duan njerëzit. Edhe pse ata mund të shijojnë kohën e tyre vetëm, Peshorja vetëm për një kohë të gjatë mund të bëhet shumë lehtë në depresion. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur Peshorja është beqare; ata priren t’i pëlqejnë mbledhjet shoqërore dhe të bëjnë shumë miq, ose u pëlqen të gjejnë njerëz të mundshëm për takime pasi janë goxha flirtues. E thënë thjesht, megjithëse Peshoret flirtojnë shumë, ata duan atë adhurim dhe dashuri që mund ta gjeni vetëm në një marrëdhënie të vërtetë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Bricjapët janë melankolikë, kështu që ndonjëherë ata thjesht duan të jenë vetëm. Edhe pse, ndonjëherë ata janë të gëzuar dhe duan ndërveprim shoqëror, qoftë për një javë apo për disa ditë. Por ata gjithashtu mund të kalojnë ditë vetëm, të humbur në botën e tyre të vogël të punës për t’i bërë gjërat.

Megjithatë, ata ende dëshirojnë atë afërsi; përndryshe, ata ndihen të vetmuar. Bricjapët janë punëtorë socialë, por u pëlqen të krijojnë lidhje shoqërore me njerëz që mund t’i ndihmojnë në karrierën ose romancën e tyre. Është e rëndësishme që Bricjapi të jetë në një lidhje; imagjinoni ata të kenë një partner që mund të jetë pranë tyre dhe t’i mbështesë në udhëtimin e tyre, veçanërisht nëse ata kanë një karrierë të ngjashme.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ujorit i pëlqen të jetë në një lidhje. Kjo është një shenjë e zgjuar që ka shumë njohuri dhe ide për të ndarë, kështu që me kë t’i ndajë ato më mirë se me partnerin? Ata gëzojnë pak kohë vetëm, si çdo shenjë, por ata vërtet e duan shoqërimin, punën vullnetare ose diçka më shumë si një marrëdhënie ku mund të përmirësojnë personin me të cilin janë.

Megjithatë, Ujori është gjithashtu një nga shenjat e zodiakut që janë më të sigurt me veten dhe ndonjëherë kjo mund të shihet si frikësuese, duke e bërë Ujorin pothuajse gjithmonë beqar, pavarësisht se sa shumë i pëlqen të jetë në një lidhje.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Demi ka nevojë për të tjerët. Ata do të ndiheshin më mirë në një lidhje, kryesisht sepse janë të zhytur shumë në vetminë.

Sigurisht, ata janë të orientuar drejt qëllimit dhe të motivuar për të patur sukses, por kur janë me dikë, ata ndjejnë se jo vetëm kanë dikë që t’i dëgjojë, por edhe dikë që mund të jetë me ta më shumë se një mik.

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button