Shqiperia

I vetmi që nuk do t’i fitojë zgjedhjet, PD-në do ia trashëgojë Metës – Abc News

schedule17:24 – 21 Mars, 2023

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Roland Bejko deklaroi se i vetmi person i cili nuk do fitoren e kësaj force politike në zgjedhjet lokale të 14 majit, është ish-kryeministri Sali Berisha.

Në një intervistë për ABC News, Bejko u shpreh se nëse Berisha do donte që Partia Demokratike të ishte fituese, do ishte i pari që do bashkonte të gjitha forcat opozitare.

Sipas Bejkos, Berisha e sheh kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta, një komerdare politike dhe shtoi se Partinë Demokratike do ia trashëgojë atij.

“I vetmi njeri që nuk do që t’i fitojë zgjedhjet, pra në të gjithë trupën politike të Partisë Demokratike, është zoti Berisha. Nëse do donte që t’i fitonte zgjedhjet, zoti Berisha do ishte vetë ai i pari i interesuar për t’i fituar ato dhe duhet të bashkonte të gjithë faktorët opozitarë, kudo që janë. Jo që ta merrte Partinë Demokratike dhe ta çonte tek Ilir Meta. Ai nuk bëri asgjë më shumë sesa vërtetoi ato që ne kemi 1 vit e pak që i themi, që zoti Berisha, Ilir Metën e shikon si një komerdare politike dhe Partinë Demokratike, përfundimisht do e çojë për ta trashëguar Ilir Meta. Zgjidhje tjetër nuk ka”, theksoi ai./abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button