Kosova

BIK-u me vendim për aktivitetet gjatë muajit të Ramazanit për këtë vit

Bashkësia Islame e Kosovës, në një mbledhje të mbajtur ditë më parë, ka vendosur në lidhje me aktivitetet që do të jenë përgjatë muajit të Ramazanit.

Në një dokument të lëshuar tregohen disa prej vërejtjeve që kanë mbetur në fuqi edhe për këtë vit, gjatë muajit të shenjtë.

Ndër to, flitet se çfarë veprime duhet të bëjnë imamët, por edhe besimtarët myslimanë. Muaji i Ramazanit do të fillojë nga nesër, 23 mars.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Më poshtë e keni dokumentin e plotë:


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button