Kosova

Mbështetja e opozitës për marrëveshjen Kosovë-Serbi, Szunyog takon Abdixhikun

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka vazhduar takimet me krerët opozitar ku sot ka takuar kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Szunyog ka bërë të ditur se bashkë me Abdixhikun kanë folur për mbështetjen opozitare për zbatimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në rrugën e normalizimit të marrëdhënieve, njofton Klankosova.tv.

“Duke kontaktuar partitë opozitare, sot në mëngjes takova LumirAbdixhikun dhe kryesinë e LDK-së për të diskutuar nevojën e mbështetjes së tyre për zbatimin e menjëhershëm të Marrëveshjes për rrugën e normalizimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë” ka shkruar Szunyog në Twitter.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button