Kosova

Istog: Arrestohet një person, dyshohet se tentoi ta dhunonte një vajzë të mitur

Një person është arrestuar nga policia.

I njëjti dyshohet se kishte tentuar ta dhunoi një të mitur.

Rasti ka ndodhur më 21 mars në një fshat të Istogut.

Kështu tha për Klankosova.tv Fadil Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës.

“Më 22 mars nëna e viktimës e ka denoncuar rastin në polici. Dyshohet se një person i ka ofruar para në këmbim të marrëdhënies seksuale e më pas ka tentuar që ta dhunoi”, tha Gashi.

“Rasti është inicuar si “Tentim dhunim””, tha ai.

Lidhur me rastin policia do të lëshojë edhe komunikatë/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button