Show-Biz

Lexoni horoskopin tuaj Tarot! – Privé

Çdo shenjë e zodiakut ka një mesazh të veçantë në horoskopin e sotëm tarot. 23 Marsi 2023 sjell ndryshime mahnitëse në energjinë astrologjike për vitin. Ne kemi Diellin në Dashi të çiftëzuar me një Hënë që hyn në Demi. Plutoni, planeti që rregullon ndryshimet, ka hyrë në një shenjë të re të zodiakut – Ujori, i sunduar nga karta tarot Star. 

Universi na flet në mënyra të ndryshme: simbolika, ëndrrat, njerëzit e tjerë dhe natyra. Sot mund të zbuloni se leximi i kartës suaj tarot kërkon një kuptim të veçantë që i përshtatet jetës suaj dhe vendit ku jeni tani. Lexoni më tej për të zbuluar se çfarë ka për t’ju thënë karta juaj.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot ju merrni kartën Tarot Fool, e cila nënkupton një fillim të ri. Ju mund të keni frikë të provoni diçka të re, por mos u shqetësoni. Askush nuk është i përsosur, Dashi, dhe sado që të përpiqeni t’i rregulloni gjërat herën e parë, mund t’ju duhet të pranoni se do të funksionojë mjaft mirë. Sot, jepini vetes pak hir pasi po bëni më të mirën.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot e Perandorit është një shenjë e forcës dhe guximit tuaj, dhe ndonjëherë ju e përdorni forcën tuaj në një mënyrë që mund të jetë pasive-agresive. Mendoni para se të bëni. Po, ju keni shpirtin e një luftëtari sot, por zgjidhni betejat tuaja me mençuri. Kur jeta ju sfidon në kufijtë tuaj, ju gjeni një mënyrë për t’u ngritur dhe për të fituar. Pra, nuk ka arsye për të ulur askënd ndërsa ngjiteni në majë.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Temper, temperament, Binjakë. Temperance tregon një histori se si durimi juaj testohet dhe provohet në një mënyrë të madhe. Dashuria mund të motivojë aftësinë tuaj për të falur dikë që ju ka lënduar. Ju nuk lejoni që një gabim të shkatërrojë një marrëdhënie. Në vend të kësaj, ju e kaloni atë së bashku.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Yjet janë përgjithmonë në favorin tuaj dhe kur merrni kartën tarot Star, kjo tregon se ëndrrat tuaja janë realizuar. Një lutje merr përgjigje dhe diçka e mrekullueshme ndodh në jetën tuaj kur nuk e prisni. Amen!

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Me fat, Leo! Ju morët kartën tarot të Diellit sot, e cila është karta që ju sundoni. Ky është një ogur fantastik. Sot ju keni dorën e sipërme në gjithçka që thoni dhe bëni. Gjëja kryesore është të shmangni arrogancën. Drejtoni me dashuri dhe patatet e skuqura do të bien në një mënyrë të favorshme.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Sot emocionet mund të ndihen të konfliktuara kur keni kartën tarot Dy nga Kupat. Në përgjithësi, jeta mund të jetë kaq konfuze. Kështu që sot, kur emocionet tuaja ndihen të tërhequra në dy drejtime të ndryshme, merrni frymë thellë. Asgjë nuk është më e rëndësishme se paqja juaj e brendshme.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Diçka në jetën tuaj ka shkuar shumë larg dhe lavjerrësi lëkundet në drejtim të kundërt. Sot gjithçka ka të bëjë me gjetjen e vendit tuaj në këtë botë dhe kthimin në një nivel bazë në jetën tuaj. Mos u bëni njerëz – ju lutemi për një rezultat pozitiv. Synoni drejt ekuilibrit dhe përpiquni të mos bini në zakone të këqija apo ekstreme për të marrë atë që dëshironi.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta tarot e Hënës shpesh shfaqet kur keni të bëni me një gënjeshtër ose një sekret. Mashtrimi është i vështirë për t’u gjetur, por ju jeni mjaft të zgjuar për ta dalluar atë sot. Ndonëse mund të mos e përballoni personin me fakte, do ta mbroni zemrën tuaj në heshtje për të shmangur të çuar në rrugën e gabuar.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Një katastrofë godet sërish. Sot, diçka e papritur mund ta marrë librin tuaj të xhepit në një mënyrë që nuk e kishit parashikuar. Paratë shkojnë lehtësisht dhe rindërtimi i asaj që keni humbur mund të marrë kohë. Megjithatë, ju jeni të shkathët. Mos u dorëzo. Ju do të jeni në gjendje të rikuperoni humbjet tuaja brenda një kohe të shkurtër.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ju nuk e dini se çfarë do të sjellë e ardhmja, por sot një surprizë e lumtur mund t’ju sjellë pak fat. Thjesht duhet të vazhdosh të bësh atë që ke pasion. Rruga do t’ju çojë në qëllimin tuaj.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ka një shpresë të përjetshme në zemrën tuaj që duket se nuk shuhet kurrë, pavarësisht se çfarë kaloni. Sot ju lidheni me anën shpirtërore të jetës dhe shihni se si një engjëll ju ka mbajtur të sigurt.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Ju jeni kaq të durueshëm dhe të sjellshëm. Mençuria ju ka mësuar se çdo person ka mënyrën e vet për t’i bërë gjërat. Dhe ju duhet t’i pranoni ata ashtu siç janë. Kjo ju ndihmon të qëndroni të lumtur sot, edhe nëse të tjerët nuk janë, kur kalojnë kohë me ju.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button