Kosova

Pejë: Përleshje mes disa personave, dy të therur

Një përleshje mes disa personave ka ndodhur mbrëmë në Pejë, në rrugën “Mbretëresha Teutë”.

Si pasojë katër persona kanë pësuar lëndime trupore, derisa dy nga ta janë therur me thikë.

Kështu njoftoi Fadil Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës.

“Dy nga të lënduarit janë dërguar në spitalin rajonal derisa njëri në QKUK. Dy persona janë intervistuar dhe me urdhër të prokurorit janë ndaluar për 48 orë”, tha Gashi.

Ai theksoi se rasti është cilësuar si “Vrasje në tentativë”./ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button