Kosova

Zhvillimet në Ohër, Tahiri: E dhimbshme çfarë hapa janë ndërmarrë

Shefi i Grupit Parlamentar i PDK-ës, Abelard Tahiri, e ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për veprimet e tija dhe dakordimin që ka arritur në Ohër me presidentin serb Aleksandar Vuçia për aneksin e propozimit evropian.

Para deputetëve në seancë, ai ka thënë se është e dhimbshme për çka është pajtuar kryeministri Kurti.

“Kosova ndërmerr disa hapa që janë të dhimbshëm dhe e cenojnë atë që është arritur më 17 shkurt pavarësinë e vendit dhe atë çka është arritur për shumë vite”, ka thënë Tahiri./Klankosova.tv


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button