Kosova

24 vjet nga rënia e dëshmorit Bedri Ahmeti – Bedi

Sot mbushen 24 vjet nga rënia heroike e dëshmorit dhe heroit të kombit Bedri Ahmeti-Bedi nga Llapashtica e Podujevës.

Bedri Ahmeti-Bedi kishte ardhur nga Gjermania në Kosovë në vitin 1998 ku si pjesëtar i UÇK-së mori pjesë në shumë luftëra në Dukagjin, Drenicë dhe zonën e Llapit, shkruan KP, përcjell Klankosova.tv.

Bedri Ahmeti – Bedi do të përkujtohet përgjithmonë në historinë shqiptare si hero i Kosovës, së bashku me Isë Havollin dhe të gjithë dëshmoret e tjerë të kombit shqiptar që kanë dhënë jetën në mbrojtje të atdheut.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button