Kosova

Molliqaj për vendimin e Kushtetueses: Goditje për tendencën autoritare të Kurtit

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, që e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës, pas kërkesës për vlerësim të kushtetutshmërisë së të këtij ligji nga deputetët e PDK-së dhe LDK-së.

Molliqaj në lidhje me këtë thotë se ‘fitore për drejtësinë tonë. Goditje për tendencën autoritare të Kurtit’, transmeton Klankosova.tv.

“Fitore! U hudh poshtë nga Gjykata Kushtetuese kapja e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Fitore për drejtësinë tonë. Goditje për tendecën autoritare të Kurtit”, ka shkruar Molliqaj.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button