Shqiperia

EMRAT/ Kanosën me armë zjarri një person, shpallen në kërkim dy të rinj – Abc News

schedule20:06 – 25 Mars, 2023

Dy persona janë shpallur në kërkim pasi kanë kanosur me armë zjarri një shtetas në Kurbin. ABC News mëson se Paulor Noka dhe Romario Gjoni kanë shtënë me armë ndaj banesës së Shtjefen Ndreka.

Njoftimi i policisë:

Kanosën me armë zjarri, një shtetas, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, Policia e Kurbinit identifikon dhe shpall në kërkim 2 autorët e dyshuar. Rreth orës 19:00, në lagjen “Demokracia”, Mamurras, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasit P. N. dhe R. Gj., banues në Mamurras, kanë kanosur shtetasin Sh. N., duke qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës së tij.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë Kurbin kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë dhe FNSH Shkodër. Janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button