Shqiperia

Video/ Nuk është mjegull, por re tymi. Çfarë ndodh në autostradë pranë Fushë Mamurrasit – Abc News

schedule11:02 – 25 Mars, 2023

Shtëllunga tymi kanë mbuluar një pjesë të zonës në fshatin Fushë Mamurras, dhe akoma më e rëndë situata është në autostradë.

Ngjarja është shënuar mëngjesin e sotëm në shtratin e lumit Droje poshtë urës digjen mbetje të ndryshme, madje dhe plastike,  goma të vjetra, etj.

Re të zeza  tymi kanë mbuluar një zonë të madhe në aksin e autostradës, duke krijuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve.

Gjatë natës persona ende të paidenfitikuar hedhin mbetje poshtë urës në lumin Droje, duke shkaktuar ndotje të madhe në rrjedhen e lumit, natyrë dhe zonën përreth. Sipas banorëve të zonës, edhe pse situata është e përsëritur, nuk është marrë asnjë masë./abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button