Shqiperia

Alpinistët serbë rrëshkasin gjatë kalimit nga Valbona në Theth, 1 i plagosur dërgohet me helikopter në spital – Abc News

schedule15:03 – 26 Mars, 2023

Efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterë kanë transportuar me sukses 4 alpinistët serb të cilët gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshkitur.

Lajmi i bëri të ditur ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, duke ndarë në rrjetet sociale disa pamje nga vendngjarja.

Sakaq, ka njoftuar se një prej të plagosurve është transportuar drejt SQUT dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerët fatmirësisht pa lëndime.

“Efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterët AB 206 dhe EC 135 kanë transportuar me sukses 4 alpinistët serb të cilët gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshkitur, duke marrë lëndime në trup. Një prej të plagosurve është transportuar drejt SQUT dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerët fatmirësisht pa lëndime!”, ka shkruar ministri./abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button