Kosova

Kurti sot niset për në Tiranë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot do të udhëtojë për në Tiranë.

Kurti atje pritet të zhvillojë takime me krerë institucionalë shqiptarë.

Besohet se temë diskutimi e Kurtit me liderët e Shqipërisë do të jetë marrëveshja e arritur në Ohër me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, për normalizimin e raporteve.

Para se të niset për në kryeqytetin shqiptar, kryeministri Kurti do të bëjë homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button