Kosova

Parashikimi i motit për nesër, pritet të bien temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Në njoftim bëhet e ditur se vranësirat mund të sjellin edhe riga të dobëta shiu dhe se temperaturat do të pësojnë rënie, përcjell Klankosova.tv.

“Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara shiu. Temperaturat do të biejnë në vlera njëshifrore”, thuhet tutje në njoftimin e IHKM-së.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Parashikimi i motit
Parashikimi i motit

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button