Kosova

Vetaksident i rëndë në Prekallë të Istogut – dy të lënduar

Sot rreth orës 13:00 një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Prekallë të Istogut, ku si pasojë dy persona janë lënduar.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar zyrtari për Informim i Policisë, Fadil Gashi.

“Rreth orës 13:45 minuta policia është njoftuar për një vetaksident në fshatin Prekallë – komuna e Istogut. Si pasojë, dy persona kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar me emergjencë në spitalin rajonal të Pejës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësite kompetente për ta hetuar rastin”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

klankosova.tv


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button