Shqiperia

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Prokuroria e Elbasanit kërkon që në seancë të thirret Gazment Bardhi – Abc News

schedule10:25 – 28 Mars, 2023

Sot në gjykatën e Elbasanit zhvillohet seanca për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, ku i pandehur është Arbër Paplekaj. Gazetarja Edisona Skënderi raporton se Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar që në seancë të thirret edhe Gazment Bardhi. Trupi gjykues është tërhequr për vendim.

Paplekaj, ishte pjesë e grupit të mbrojtjes së votës, të ngritur nga Partia Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit dhe shkoi në lagjen 5 Maji pasi kishin konstatuar një person me lista votuesish dhe që shpërndante para në këmbim të votës. Në përplasje e sipër, u vra Pjerin Xhuvani si edhe u plagosën disa të tjerë

Vijon…
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button