Kosova

Zgjatet afati për aplikim për subvencione në bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka bërë të ditur se është zgjatur afati për subvencione.

Peci tha se aplikimi për pagesat direkte apo subvencione për kulturat bujqësore për vitit 2023 janë zgjatur nga 30 marsi deri më 6 prill në ora 16:00.

“Me këtë rast ju njoftojmë gjithashtu se procedurat e aplikimit dhe dokumentacioni mbetet i njëjtë”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button