Shqiperia

Bllokohet rruga e Durrësit, besimtarët fikin makinat në rrugë dhe largohen drejt sheshit për të falur Fitër Bajramin – Abc News

schedule06:53 – 21 Prill, 2023

Sot besimtarët myslimanë kremtojnë një nga festat e tyre më të rëndësishme, atë të Fitër Bajramit.

Pas një muaji agjërimi dhe sakrifice për hirë të Allahut, që është muaji i Ramazit, sot herët në mëngjes ata falin Bajramin.

Edhe këtë vit në Tiranë Bajrami është falur sheshin “Skëndërbej”.  Për shkak të numrit të madh të qytetarëve të cilët kanë ardhur edhe makina, mësohet se rruga e Durrësit është bllokuar totalisht, me besimtarët që fikin makinat dhe largohen në këmbë drejt sheshit.r.t/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button