Bota
  12 hours ago

  Studimi më i madh për Pfizer: Mbron mirë, por ekziston një ndryshim midis një dhe dy dozave

  Deri më sot, studimi më i madh i efikasitetit të Pfizer/BioNTech kundër coronavirusit në popullatën…
  Kosova
  13 hours ago

  Bëhen ​23 vjet nga rënia e Bahri Fazliut

  Më 7 maj të vitit 1998 në vendin e quajtur Bogiqe të Malit të Zi…
  Kosova
  14 hours ago

  Bëhen 22 vjet nga “Epopeja e Çabratit”

  Sot mbushen 22 vjet nga “Epopeja e Çabratit”, në të cilën për lirinë e Kosovës…
  Kosova
  15 hours ago

  Sharje, kërcënime e tentim për përleshje fizike – gjithçka që ndodhi sot në seancën e Kuvendit të Kosovës

  Akuzat e kundër akuzat nuk ishin të vetmet që pamë e dëgjuam sot gjatë seancës…
  Lajme
  16 hours ago

  Varhelyi: Nëse nuk bindim Bullgarinë për Maqedoninë e Veriut, negociata vetëm me Shqipërinë

      Shëndetësi   Kuzhina   Auto   Teknologji   Fun   Telegrafi Jobs  …
  Bota
  17 hours ago

  Çfarë do të thotë ‘heqja dorë nga patentat’ për vaksinat kundër COVID-19, dhe a do të jetë një zgjidhje për mungesën globale?

  Vendimi i administratës së presidentit amerikan, Joe Biden, për të mbështetur një shtytje të Organizatës…
  Kosova
  1 day ago

  Nga Fëmijëria në Shenjtëri “Gonxhe – Nënë Tereza Film”: Një film i ri për fëmijërinë e saj prodhuar nga Filmat me Ngjyra

  Intervistë me dy motrat nga Shqipëria. Vilma dhe Greta Zenelaj, themeluese të shtëpisë së mirënjohur…
  Kosova
  1 day ago

  Dasma Tiranse

  Botim Tiranë 2020 Para disa ditësh, shoku im Bedri Alimehmeti më dhuroi një kopje të…
  Kosova
  1 day ago

  Aulonë Nuhiu: Dashuria dhe Sakrifica për Baletin

  Aulonë Nuhiu është e lindur më 22 prill 1993 në Prishtinë. Ajo ushtron profesionin e…
  Kosova
  1 day ago

  Drithë dhe miell bashkë

  Ky roman botohet pas vdekjes së autorit, por është shkruar që në rini të tij,…

  SHOW-BIZ

   Show-Biz
   1 day ago

   Në telashe Kim Kardashian, përfshihet në një vjedhje ndërkombëtare rreth 745,000 dollarë

   Ylli Kadashianëve, Kimështë përfshirë në një skandal, për vjedhje. Mediat shkruajnë se një skulpturë romake ka mundësi që të jetë…
   Show-Biz
   1 day ago

   Akuzohet se është shkaktarja e ndarjes së çiftit Gates, reagon përkthyesja 36-vjeçare

   Mediat ndërkombëtare kanë shkruar se një përkthyese kineze dyshohet se është shkaktarja pse çifti Gates ka vendosur të ndahen. Bëhet…
   Show-Biz
   1 day ago

   Rikthehet në skenë Zanfina Ismaili? (Foto)

   Këngëtarja Zanfia Ismaili duket se do rikthehet sërish në muzikë, pas shumë vitesh mungesë. Teksa të gjithë menduam se kosovarja…
   Kosova
   1 day ago

   Aulonë Nuhiu: Dashuria dhe Sakrifica për Baletin

   Aulonë Nuhiu është e lindur më 22 prill 1993 në Prishtinë. Ajo ushtron profesionin e balerinës në Trupën e Baletit…
   Back to top button